Prejsť na obsah
Katedra vodného hospodárstva krajiny

Mapathon na Stavebnej fakulte

Missing Maps mapathon Bratislava #8 sa uskutoční

vo štvrtok 23. januára 2020 od 17:00 do 20:00

v počítačovej učebni B-311 na Stavebnej fakulte STU v Bratislave.

 

O čo ide: Missing Maps mapathon je workshop pre dobrovoľníkov, ktorí budú vektorizovať polohopis zo satelitných snímok (remote mapping) pre potreby humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc v tých krajinách, kde chýbajú mapy. Používať sa budú open source nástroje v prostredí OpenStreetMap.

Cieľ: Výstupy z mapathonov pomôžu lekárskym a logistickým tímom v postihnutých oblastiach pri rôznych mimoriadnych situáciách.

Pridaj sa:

Workshop je prístupný širokej verejnosti a vstupné sa neplatí. Záujemcovia môžu poukázať dobrovoľný príspevok na darcovský systém Lekárov bez hraníc. Touto cestou chceme podporiť prácu dobrovoľníkov v teréne pri záchrane životov po celom svete.

 

Žiadne hranice a obavy

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, vytvorte si ho prosím.

 

Viac informácii

Mapovací workshop organizuje vzdelávacia organizácia AMAVET 962. Jej dobrovoľníci od apríla 2017 do konca 2019 zorganizovali resp. aktívne sa zúčastnili 30 mapathonov (Bratislava 7, Žilina 7, Nitra 4, Prešov 4, Brno 4, Zvolen 1, Košice 1, Praha 1, Niš v Srbsku 1).