Prejsť na obsah
Katedra vodného hospodárstva krajiny

Univerzitná regata Bratislava

V Bratislave vzniká nová tradícia - preteky v univerzitnom športe - veslovaní na osemveslici. Prvá UNIVERZITNÁ REGATA BRATISLAVA sa konala dňa 4.5.2013 a sprevádzali ju atraktívne podujatia v rámci DŇA BRATISLAVSKÝCH VYSOKOŠKOLÁKOV. Podujatie sa konalo pod záštitou primátora mesta Bratislava Milana Ftáčnika.

Hlavným organizátorom prvého ročníka bola Slovenská technická univerzita. Podujatia sa zúčastnili tiež Univerzita Komenského, Ekonomická univerzita, Vysoká škola výtvarných umení, Vysoká škola múzických umení, Slovenská zdravotnícka univerzita, Akadémia policajného zboru.

Na štart veľkej regaty sa postavili tri lode. Víťazom sa stala podádka z Univerzity Komenského, ktorá zvládla trať dlhú 7 km (štart medzi Karloveským ramenom a devínom a cieľ bol pri soche Štefánika na nábreži) za 14,05 m. Posádka vyzývateľa so Slovenskej technickej univerzity skončila na druhom mieste so stratou 8 sekúnd na víťaza. Tretie miesto obsadili členovia posádky z Ekonomickej univerzity.